?>

VIII. ročník turnaja k MDD 11.06.2022

Takmer navlas podobne, z 26 detí sa turnaja zúčastnilo t.r. 21 hráčov /minulého roku to bolo 20 detí/. Neprítomní boli buď na školských výletoch /2/ alebo boli zranení/3/.

Pri slávnostnom zahájení boli rozdané „sladké balíčky“, pre 18 hráčov tričká s logom klubu, ostatným drobné darčeky/fľaše na vodu, vačiky…, horalkami a vodou prispela aj sponzorka p.Horváthová/

Za slnečného, ale značne veterného počasia, čo deťom  vôbec neprekážalo, začali boje o tenisové trofeje.

Medzitým sa hráči občerstvovali pri ujovi Vladovi/Kmeťovi/, kde sa podávali  hot-dogy a na obed tradičný guláš /nielen pre hráčov, ale aj pre rodičov a prítomných divákov/.

Výsledky:

I/ DORAST  : 1. Matys Ďoďo ml.  2. Fazekáš Jakub   3. Čižmár Daniel

Prekvapivé víťazstvo Ďoďa nad Jakubom v treťom, rozhodujúcom sete, hranom na tie break v pomere 10/5.

II/ DORASTENKY : 1. Sára Sotáková / víťazka aj predchádzajúcich ročníkov/

                                     2. Jenifer Kocanová / prekvapivé 2.miesto, no zaslúžené…po viacročnej hernej pauze/

                                     3. Eliška Zbojovská / minulého roku to bolo 4. miesto, 3. miesto  patrilo v r. 2021 Tonke Kušnírovej, ktorá tento ročník pre zranenie  členka vynechala /

                                     4. Mia Lešová    5. Terezka Goreová

V superfinále dorasteneckej kategórie sa stretli Ďoďo Matys so Sárou Sotákovou, vo vyrovnanom súboji zvíťazil Ďoďo v pomere 6/4. /Minulého roku v superfinále porazila prekvapivo Sára Jakuba Fazekáša 7/5 /.

III. A. , III.B. – starší a mladší žiaci s výkonnostnou rozdielnosťou

A/ 1. Paľo Horváth / vždy 2. v poradí,  t.r. konečne uspel – a to buď pre výkonnostný vzostup    alebo pre neprítomnosť Peťa Leša, ktorý bol na školskom výlete…/

     2. Marko Fazekáš     3. Tomáš Ngujen

B/ 1. Šimon Lisý   2. Laura Semanková  3. Veronika Horváthová   4. Samo Sokol

Šimon a Laura hrajú len od septembra minulého roku, ale ich tenisový rast je prekvapivý, Šimon  okrem víťazstiev vo svojej skupine  /kde aj Veronika a Samo hrajú  už 3 roky, v dodatočných zápasoch porazil aj Marka a Tomáša z A skupiny, ktorí sú /alebo boli / výkonnostne lepší, hrajú tiež cez 3 roky  /nad jeho sily bol len Paľo Horváth, s ktorým prehral 0/4 /.

IV. Skupina HTO/deti do 10 rokov/

Malá skupinka 6 bojovníkov, z ktorých chcel každý vyhrať, preto u niektorých nechýbali ani slzičky sklamania po absolvovaní 10 disciplín /forhand, backhand, podanie zospodu, hra cez sieť, dribling s loptičkou na rakete, odrážanie lopty o zem, podhadzovnie lopty na rakete, triafanie cieľov/.

Zaujímavosťou bola skutočnosť, že dvaja aktéri tejto kategórie sa zúčastnili turnaja MDD už v roku  2018 ! Treba poznamenať, že len v úlohe divákov – Robko Béreš ako 3 ročný a Hugo Zbojovský ako 2 ročný.

V r. 2019 sa už aktívne turnaja zúčastnil ako 4 ročný Robko Béreš, kedy obsadil 3.miesto. Ďalší ročník vynechal, aby v minulom  VII. ročníku skončil na 2. mieste za Oliverom Lackom. Minuloročného ročníka sa zúčastnil aj Hugo Zbojovský, ktorý obsadil ako najmladší účastník peknú – predposlednú priečku.

Robko, náš „7 ročný tenisový veterán“, ktorý zatiaľ, podľa  neho, nepotrebuje  trénovať v skupinke,  si t.r. „vymenil“ prvú priečku s 9 ročným Oliverom , ktorého v sumáre predstihol o 15 bodov.

Poradie: 1.Robko Béreš 54 bodov   

              2. Oliver Lacko 39 bodov 

              3. Paťo Semanko 37 bodov  

              4. Kristián Ngujen 24 bodov /aj minulého roku bol 4./

              5. Max Sokoli 21 bodov  

              6. Hugo Zbojovský 9 bodov

Na záver turnaja sa rozdali trofeje, vedenie turnaja a rodičia si urobili fotodokumentáciu a všetci  sme sa rozišli s pocitom zmysluplnosti našej činnosti.

                            Tešíme sa na ďalšie tenisové akcie….

magbo system