?>

TK JUNIOR TV- deťom- VI. ročník tenisového turnaja k MDD 06.06.2020

V prvú júnovú sobotu, dňa 6.6.2020, sme už tradične zorganizovali tenisový turnaj k MDD pre naše tenisové ratolesti. Z 19 detských členov nášho klubu, v kategórii HTO/deti do 10 rokov/, mladšieho a staršieho žiactva, ako aj mladšieho dorastu sa turnaja zúčastnilo 17 členov, ktorých prišli za krásneho letného počasia povzbudiť ich rodinní príslušníci a všetci, v to dúfam, si takmer po 3 mesiacoch izolácie pre Covid-19 vychutnali spoločne nefalšovanú tenisovú atmosféru detských súbojov. Na začiatku akcie sa rozdali neodmysliteľné balíčky so sladkosťami, nápojmi a drobnými vecnými cenami pre každého aktívneho účastníka turnaja a potom sa už v 4 kategóriách bojovalo o tenisové trofeje.

Najroztomilejšou kategóriou boli 4 deti vo veku 5-7 rokov, ktorí trénujú ešte len 5. mesiac.

Tu sa víťazkou stala Lilianka Chovancová  pred Peťkom Kostrubom a ešte len 5 ročným Robkom Bérešom. Na 4. nieste sa umiestnil Oliver Lacko.

Najbojovnejšou a „najplačlivejšou“ skupinou boli deti vo veku 8-10 rokov. Slzy neudržala favoritka Viki Hoľanová, ktorá obsadila konečné 3. miesto a na poslednom mieste skončivší Samo Sokol.

6. Samo Sokol

Pekný, kvalitný tenis, odohralo 5 aktérov vo vekovej skupine 11-13 rokov. Už tradične sa stala víťazkou Sára Sováková. Progres zaznamenali obaja súrodenci Lešovci. Mia obsadila 2. miesto a Peťo 3. Miesto. 4.priečka pripadla Eliške Zbojovskej a na 5. mieste skončila snaživá Terezka Goreová.

V najstaršej kategórii- ml.dorastu- zvíťazil Jakub Fazekáš nad Danielom Čižmárom 6/1, 6/2.

Ako bonbónik sa odohrali zápasy týchto dvoch dorastencov s prvými v kategórii staršieho žiactva.

Výsledky:
SF:
Jakub Fazekáš – Mia Lešová 4/1
Daniel Čižmár – Sára Sováková 0/4
F:
Jakub Fazekáš-Sára Sováková 4/0

Po vyhlásení konečných výsledkov deti zborovo veľmi hlasno poďakovali „za všetko“ kuchárom, rozhodcom a trénerom.

Myslím, že všetci účastníci tohto milého podujatia, plne v réžii TK JUNIOR TV, odchádzali domov z krásneho prostredia nového tenisového stánku „Pri zimáku“ s pocitom spolupatričnosti ku klubu, spokojnosti s predvedenou hrou po skrátenej tréningovej príprave, prerušenej Corona virusom, s predsavzatím väčšieho tréningového úsilia, aby pri ďalšej tenisovej akcii, plánovanej v auguste, mohli opäť predviesť svoje tenisové umenie.